شمای کلی از اعتبارسنجی برنامه در جنگو

جنگو

سلام

در این فصل قصد داریم به مباحث اعتبارسنجی مثل ثبت نام، ورود به سیستم، خروج از سیستم، بازیابی پسورد و تغییر پسورد بپردازیم.

همینطور چگونگی تعیین سطح دسترسی برای کاربران سایت از سایر افراد مطرح می شود.

تا به این لحظه یک پروژه به نام Libogram تعریف کردیم که داخل این پروژه یک برنامه به نام boards ساخته شده است. حالا برای اعتبار سنجی یک app یا برنامۀ جدید به نام accounts می سازیم و تمام تنظیمات مربوط به حساب کاربری را داخل آن پیاده سازی می کنیم.

اولین کاری که باید بکنیم این است که به top menu دو دکمه اضافه کنیم. یکی Log in و دیگری Sign up.

البته اگر کاربر از قبل وارد سیستم شده‌باشد این مسئله به یک منوی بازشونده با گزینه‌های My account، Change password و Log out تغییر می یابد.

در صفحۀ Login به یک فیلد یوزرنیم، یک فیلد پسورد، یک دکمۀ ورود و دو مسیر دیگر برای ثبت نام یا بازیابی پسورد احتیاج داریم.

در صفحۀ ثبت نام هم به فیلدهای یوزرنیم، ایمیل، پسورد، تأییدیه پسورد، دکمۀ ساخت حساب کاربری و به یک مسیر اضافی برای افرادی که از قبل ثبت نام کرده‌اند؛ احتیاج داریم.

در قسمت بازیابی پسورد فقط فیلد ایمیل را می خواهیم.

بعد از ثبت ایمیل یک token به ایمیل کاربر ارسال می شود که با استفاده از آن می تواند پسورد خود را تغییر دهد. در این صفحه به دو فیلد پسورد، تأیید پسورد و دکمۀ تغییر پسورد نیاز داریم.

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی: تنظیمات اولیه

مطلب قبلی:قالب‌های فرم با قابلیت استفادۀ مجدد یا Reusable Forms Templates

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
پیکربندی گواهینامۀ https

سلام حالا می خواهیم برنامۀ خودمان را با گواهینامۀ https امن کنیم. ساده ترین کار برای انجام آن Let’s Encrypt است. قبل از Let’s Encrypt هرگز تنظیمات https به این راحتی نبوده و مهمتر اینکه اینکار کاملاً رایگان است. آن ها راه حلی به نام certbot را ارائه داده اند …

جنگو
پیکربندی سرویس ایمیل

سلام یکی از بهتر سرویس دهنده های ایمیل Mailgun با قابلیت ۱۲ هزار ایمیل رایگان در ماه است. به صورت رایگان ثبت نام کنید. برای اینکار باید آن را با سرویس دهندۀ دامین خود تنظیم کنید که در این آموزش از tamadon.org استفاده شده است. حالا اولین رکورد DNS را …

جنگو
پیکربندی NGINX

سلام کار بعدی که قرار است انجام شود؛ تنظیمان Nginx به شکلی است که پاسخگویی و سرویس دهی مربوط به فایل های استاتیک را خود انجام دهد و سایر درخواست ها را به Gunicorn بفرستد. یک فایل پیکربندی با نام boards را درون /etc/nginx/sites-available/ و با محتوای زیر اضافه می …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.