شمای کلی از اعتبارسنجی برنامه در جنگو

جنگو

سلام

در این فصل قصد داریم به مباحث اعتبارسنجی مثل ثبت نام، ورود به سیستم، خروج از سیستم، بازیابی پسورد و تغییر پسورد بپردازیم.

همینطور چگونگی تعیین سطح دسترسی برای کاربران سایت از سایر افراد مطرح می شود.

تا به این لحظه یک پروژه به نام Libogram تعریف کردیم که داخل این پروژه یک برنامه به نام boards ساخته شده است. حالا برای اعتبار سنجی یک app یا برنامۀ جدید به نام accounts می سازیم و تمام تنظیمات مربوط به حساب کاربری را داخل آن پیاده سازی می کنیم.

اولین کاری که باید بکنیم این است که به top menu دو دکمه اضافه کنیم. یکی Log in و دیگری Sign up.

البته اگر کاربر از قبل وارد سیستم شده‌باشد این مسئله به یک منوی بازشونده با گزینه‌های My account، Change password و Log out تغییر می یابد.

در صفحۀ Login به یک فیلد یوزرنیم، یک فیلد پسورد، یک دوکمۀ ورود و دو مسیر دیگر برای ثبت نام یا بازیابی پسورد احتیاج داریم.

در صفحۀ ثبت نام هم به فیلدهای یوزرنیم، ایمیل، پسورد، تأییدیه پسورد، دکمۀ ساخت حساب کاربری و به یک مسیر اضافی برای افرادی که از قبل ثبت نام کرده‌اند؛ احتیاج داریم.

در قسمت بازیابی پسورد فقط فیلد ایمیل را می خواهیم.

بعد از ثبت ایمیل یک token به ایمیل کاربرد ارسال می شود که با استفاده از آن می تواند پسورد خود را تغییر دهد. در این صفحه به دو فیلد پسورد، تأیید پسورد و دکمۀ تغییر پسورد نیاز داریم.

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی: تنظیمات اولیه

مطلب قبلی:قالب‌های فرم با قابلیت استفادۀ مجدد یا Reusable Forms Templates

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
ویوی تکمیل بازیابی پسورد

سلام ساخت فایل قالب: templates/password_reset_complete.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %}Password changed!{% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-6 col-md-8 col-sm-10″> <div class=”card”> <div class=”card-body”> <h3 class=”card-title”>Password changed!</h3> <div class=”alert alert-success” role=”alert”> You have successfully changed your password! You may now proceed to log …

جنگو
ویوی تأیید بازیابی پسورد

سلام نوشتن فایل قالب به شکل زیر: templates/password_reset_confirm.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %} {% if validlink %} Change password for {{ form.user.username }} {% else %} Reset your password {% endif %} {% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-6 col-md-8 col-sm-10″> <div …

جنگو
ویوی شروع بازیابی پسورد

سلام نوشتن فایل قالب به ترتیب زیر: templates/password_reset_done.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %}Reset your password{% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-4 col-md-6 col-sm-8″> <div class=”card”> <div class=”card-body”> <h3 class=”card-title”>Reset your password</h3> <p>Check your email for a link to reset your password. If …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.