نمایش منویی خاص برای کاربران معتبر

جنگو

سلام

می خواهیم یک منو با لینکی به صفحۀ خروج برای کاربرانی که از قبل وارد سیستم شده اند ایجاد کنیم و آن را در صفحۀ base.html نمایش دهیم.

منوی بازشوندۀ بوت استرپ 4، برای اجرا به جی کوئری نیاز دارد. به آدرس اینترنتی jquery.com/download رفته و compressed, production jQuery 3.2.1 را دانلود می کنیم.

داخل فولدر static یک فولدر با نام js ایجاد کرده و jquery-3.2.1.min.js را درون آن کپی می کنیم.

ضمناً بوت استرپ 4 برای اجرا به کتابخانۀ Popper  هم احتیاج دارد. به آدرس popper.js.org رفته و آخرین نسخۀ آن را دانلود کنید.

داخل فولدر popper.js-1.12.5 به dist/umd رفته و فایل popper.min.js را درون فولدر js خودمان کپی کنید. (اگر سایت باز نشد با فیلترشکن امتحان کنید.)

خروجی نهایی به این شکل خواهد شد.

در فایل html و بعد از تگ {% endblock body %} تمام اسکریپت‌های جدید را اضافه می کنیم.

templates/base.html

نکتۀ خیلی مهم: اگر نسخۀ jquery-3.2.1.min.js بالاتر بود حتما این موضوع را در قطعه کد بالا تغییر دهید وگر منو نمایش داده نمی شود. مثلا برای ورژن 3.5.1 بنویسید: jquery-3.5.1.min.js

حالا که بوت استرپ به درستی فعال شد باید منوی مورد نظر را به برنامه اضافه کنیم.

templates/base.html

بیایید آن را چک کنیم. روی گزینۀ Logout کلیک می کنیم.

درست کار می کند! اما مشکل اینجاست که فارغ از اینکه کاربری وارد سیستم شده یا نه، منوی بازشونده با همان منوها به کاربر ارائه می شود و تنها تفاوت در آن است که به جای نام کاربر در منوی بالایی، هیچ چیزی نمایش داده نمی شود. برای انجام آن:

با این کار به جنگو می گوییم که اگر کاربر در سیستم حضور داشت همان منوها را به او نمایش دهد و در غیر این صورت منوهای ورود و ثبت نام را به نمایش بگذارد.

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی: ورود به سیستم | Login

مطلب قبلی: خروج از سیستم | Logout

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
تنظیمات دیتابیس PostgreSQL

سلام ابتدا به کاربر Postgres سوییچ می کنیم. sudo su – postgres یک حساب کاربری برای دیتابیس می سازیم. createuser u_boards یک دیتابیس جدید ساخته و نام کاربری بالا را برای آن تنظیم می کنیم. createdb django_boards –owner u_boards یک پسورد قوی برای کاربر انتخاب می کنیم. psql -c “ALTER …

جنگو
ساخت کاربر برای برنامه

ساخت کاربر برای برنامه با دستور زیر کاربر جدید را می سازیم. adduser boards من معمولاً نام برنامه را برای نام کاربری انتخاب می کنم. پسورد و سایر اطلاعات اضافی که از شما می خواهد را وارد کنید. حالا نام کاربری را به لیست sudoer ها (حساب های کاربری با …

جنگو
توسعه و پیکربندی VPS در دیجیتال اوشن

سلام شما ممکن است قصد استفاده از هر نوع VPSای را داشته باشی و این هیچ عیبی ندارد. نکتۀ مهم آن است که تنظیمات را مشابه من انجام دهید. سیستم عامل روی سرور، اوبونتوی ۱۶.۰۴ است. در مرحلۀ اول یک سرور جدید (در دیجیتال اوشن به آن Droplet می گویند.) …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.