نمایش منویی خاص برای کاربران معتبر

جنگو

سلام

می خواهیم یک منو با لینکی به صفحۀ خروج برای کاربرانی که از قبل وارد سیستم شده اند ایجاد کنیم و آن را در صفحۀ base.html نمایش دهیم.

منوی بازشوندۀ بوت استرپ 4، برای اجرا به جی کوئری نیاز دارد. به آدرس اینترنتی jquery.com/download رفته و compressed, production jQuery 3.2.1 را دانلود می کنیم.

داخل فولدر static یک فولدر با نام js ایجاد کرده و jquery-3.2.1.min.js را درون آن کپی می کنیم.

ضمناً بوت استرپ 4 برای اجرا به کتابخانۀ Popper  هم احتیاج دارد. به آدرس popper.js.org رفته و آخرین نسخۀ آن را دانلود کنید.

داخل فولدر popper.js-1.12.5 به dist/umd رفته و فایل popper.min.js را درون فولدر js خودمان کپی کنید. (اگر سایت باز نشد با فیلترشکن امتحان کنید.)

خروجی نهایی به این شکل خواهد شد.

در فایل html و بعد از تگ {% endblock body %} تمام اسکریپت‌های جدید را اضافه می کنیم.

templates/base.html

نکتۀ خیلی مهم: اگر نسخۀ jquery-3.2.1.min.js بالاتر بود حتما این موضوع را در قطعه کد بالا تغییر دهید وگر منو نمایش داده نمی شود. مثلا برای ورژن 3.5.1 بنویسید: jquery-3.5.1.min.js

حالا که بوت استرپ به درستی فعال شد باید منوی مورد نظر را به برنامه اضافه کنیم.

templates/base.html

بیایید آن را چک کنیم. روی گزینۀ Logout کلیک می کنیم.

درست کار می کند! اما مشکل اینجاست که فارغ از اینکه کاربری وارد سیستم شده یا نه، منوی بازشونده با همان منوها به کاربر ارائه می شود و تنها تفاوت در آن است که به جای نام کاربر در منوی بالایی، هیچ چیزی نمایش داده نمی شود. برای انجام آن:

با این کار به جنگو می گوییم که اگر کاربر در سیستم حضور داشت همان منوها را به او نمایش دهد و در غیر این صورت منوهای ورود و ثبت نام را به نمایش بگذارد.

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی: ورود به سیستم | Login

مطلب قبلی: خروج از سیستم | Logout

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
پیکربندی گواهینامۀ https

سلام حالا می خواهیم برنامۀ خودمان را با گواهینامۀ https امن کنیم. ساده ترین کار برای انجام آن Let’s Encrypt است. قبل از Let’s Encrypt هرگز تنظیمات https به این راحتی نبوده و مهمتر اینکه اینکار کاملاً رایگان است. آن ها راه حلی به نام certbot را ارائه داده اند …

جنگو
پیکربندی سرویس ایمیل

سلام یکی از بهتر سرویس دهنده های ایمیل Mailgun با قابلیت ۱۲ هزار ایمیل رایگان در ماه است. به صورت رایگان ثبت نام کنید. برای اینکار باید آن را با سرویس دهندۀ دامین خود تنظیم کنید که در این آموزش از tamadon.org استفاده شده است. حالا اولین رکورد DNS را …

جنگو
پیکربندی NGINX

سلام کار بعدی که قرار است انجام شود؛ تنظیمان Nginx به شکلی است که پاسخگویی و سرویس دهی مربوط به فایل های استاتیک را خود انجام دهد و سایر درخواست ها را به Gunicorn بفرستد. یک فایل پیکربندی با نام boards را درون /etc/nginx/sites-available/ و با محتوای زیر اضافه می …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.