نمایش منویی خاص برای کاربران معتبر

جنگو

سلام

می خواهیم یک منو با لینکی به صفحۀ خروج برای کاربرانی که از قبل وارد سیستم شده اند ایجاد کنیم و آن را در صفحۀ base.html نمایش دهیم.

منوی بازشوندۀ بوت استرپ 4، برای اجرا به جی کوئری نیاز دارد. به آدرس اینترنتی jquery.com/download رفته و compressed, production jQuery 3.2.1 را دانلود می کنیم.

داخل فولدر static یک فولدر با نام js ایجاد کرده و jquery-3.2.1.min.js را درون آن کپی می کنیم.

ضمناً بوت استرپ 4 برای اجرا به کتابخانۀ Popper  هم احتیاج دارد. به آدرس popper.js.org رفته و آخرین نسخۀ آن را دانلود کنید.

داخل فولدر popper.js-1.12.5 به dist/umd رفته و فایل popper.min.js را درون فولدر js خودمان کپی کنید.

خروجی نهایی به این شکل خواهد شد.

در فایل html و بعد از تگ {% endblock body %} تمام اسکریپت‌های جدید را اضافه می کنیم.

templates/base.html

حالا که بوت استرپ به درستی فعال شد باید منوی مورد نظر را به برنامه اضافه کنیم.

templates/base.html

بیایید آن را چک کنیم. روی گزینۀ Logout کلیک می کنیم.

درست کار می کند! اما مشکل اینجاست که فارغ از اینکه کاربری وارد سیستم شده یا نه، منوی بازشونده با همان منوها به کاربر ارائه می شود و تنها تفاوت آن در آن است که به جای نام کاربر در منوی بالایی، هیچ چیزی نمایش داده نمی شود. برای انجام آن:

با این کار به جنگو می گوییم که اگر کاربر در سیستم حضور داشت همان منوها را به او نمایش دهد و در غیر این صورت منوهای ورود و ثبت نام را به نمایش بگذارد.

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی: ورود به سیستم | Login

مطلب قبلی: خروج از سیستم | Logout

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
ویوی تکمیل بازیابی پسورد

سلام ساخت فایل قالب: templates/password_reset_complete.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %}Password changed!{% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-6 col-md-8 col-sm-10″> <div class=”card”> <div class=”card-body”> <h3 class=”card-title”>Password changed!</h3> <div class=”alert alert-success” role=”alert”> You have successfully changed your password! You may now proceed to log …

جنگو
ویوی تأیید بازیابی پسورد

سلام نوشتن فایل قالب به شکل زیر: templates/password_reset_confirm.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %} {% if validlink %} Change password for {{ form.user.username }} {% else %} Reset your password {% endif %} {% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-6 col-md-8 col-sm-10″> <div …

جنگو
ویوی شروع بازیابی پسورد

سلام نوشتن فایل قالب به ترتیب زیر: templates/password_reset_done.html {% extends ‘base_accounts.html’ %} {% block title %}Reset your password{% endblock %} {% block content %} <div class=”row justify-content-center”> <div class=”col-lg-4 col-md-6 col-sm-8″> <div class=”card”> <div class=”card-body”> <h3 class=”card-title”>Reset your password</h3> <p>Check your email for a link to reset your password. If …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.