توسعه و پیکربندی VPS در دیجیتال اوشن

جنگو

سلام

شما ممکن است قصد استفاده از هر نوع VPSای را داشته باشی و این هیچ عیبی ندارد. نکتۀ مهم آن است که تنظیمات را مشابه من انجام دهید. سیستم عامل روی سرور، اوبونتوی 16.04 است.

در مرحلۀ اول یک سرور جدید (در دیجیتال اوشن به آن Droplet می گویند.) با اوبونتوی 16.04 نصب می کنیم.

یک سایز را انتخاب می کنیم. کوچکترین سایز دراپلت برای ما کافی است.

سپس یک نام میزبان برای دراپلت انتخاب می کنیم که در این جا نام django-boards برگزیده شده است.

اگر دارای کلید SSH هستید در این مرحله آن را به حساب کاربری خود اضافه کنید که در این صورت با استفاده از آن امکان ورود به سرورتان فراهم می آید. در غیر اینصورت آن ها پسورد را برای شما ارسال می کنند. حالا آدرس IP سرور را بر می داریم.

قبل از ورود به سرور باید دامنه را به این IP مرتبط کنیم. این کار باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد. چراکه معمولا تا اعمال تغییرات در DNS چند دقیقه طول می کشد.

بسیار عالی. در این جا دو عدد A record اضافه کرده ایم. یکی برای djangoboards.com و دیگری برای www.djangoborads.com

از Nginx برای پیکربندی سایر آدرس ها استفاده می کنیم. بسیار عالی. حالا می‌خواهیم با استفاده از ترمینال به سرور لاگین کنیم. در صورتی که از ویندوز استفاده می کنید برای اینکار می توانید از نرم افزار putty استفاده کنید.

باید پیامی مشابه زیر را مشاهده کنید.

پسورد جدیدی را تنظیم و پیکربندی سرور را آغاز می کنیم.

اگر در طی مسیر هر پیامی مبنی بر بروزرسانی دریافت کردید؛ گزینۀ “keep the local version currently installed” را انتخاب کنید.

فرمان های زیر را در سرور اجرا می کنیم. (دقت داشته باشید که حتی اگر کامپیوتر شما ویندوزی باشد روی سرور لینوکس نصب بوده و دستورات زیر صرفاً در ترمینال لینوکس و آن هم اوبونتو قابل اجراست.)

Python 3.6

PostgreSQL

NGINX

Supervisor

Virtualenv

ترجمۀ اختصاصی توسط تمدن

 

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنگو
پیکربندی گواهینامۀ https

سلام حالا می خواهیم برنامۀ خودمان را با گواهینامۀ https امن کنیم. ساده ترین کار برای انجام آن Let’s Encrypt است. قبل از Let’s Encrypt هرگز تنظیمات https به این راحتی نبوده و مهمتر اینکه اینکار کاملاً رایگان است. آن ها راه حلی به نام certbot را ارائه داده اند …

جنگو
پیکربندی سرویس ایمیل

سلام یکی از بهتر سرویس دهنده های ایمیل Mailgun با قابلیت ۱۲ هزار ایمیل رایگان در ماه است. به صورت رایگان ثبت نام کنید. برای اینکار باید آن را با سرویس دهندۀ دامین خود تنظیم کنید که در این آموزش از tamadon.org استفاده شده است. حالا اولین رکورد DNS را …

جنگو
پیکربندی NGINX

سلام کار بعدی که قرار است انجام شود؛ تنظیمان Nginx به شکلی است که پاسخگویی و سرویس دهی مربوط به فایل های استاتیک را خود انجام دهد و سایر درخواست ها را به Gunicorn بفرستد. یک فایل پیکربندی با نام boards را درون /etc/nginx/sites-available/ و با محتوای زیر اضافه می …

هرگونه استفادۀ از این آموزش به صورت رایگان و با ارجاع به تمدن جایز است.